Projekt „Wielki świat małych odkrywców” był współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.
Wartość projektu ogółem: 213 355,25 zł
Wnioskowane dofinansowanie z UE: 181 351,96 zł
Wkład własny rzeczowy Miasta Pszów: 32 003,29 zł
Program/priorytet/działanie/poddziałanie: Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa: XI. Wzmocnienie potencjału edukacyjnego, Działanie: 11.1. Ograniczenie przedwczesnego kończenia nauki szkolnej oraz zapewnienie równego dostępu do dobrej jakości edukacji elementarnej, kształcenia podstawowego i średniego, Poddziałanie: 11.1.3. Wzrost upowszechnienia wysokiej jakości edukacji przedszkolnej – konkurs.
Opis projektu: Przedmiotem projektu i jego celem głównym zgodnym z SZOOP RPO WSL 2014-2020 było zwiększenie dostępu do wysokiej jakości specjalistycznej edukacji przedszkolnej, podnoszenie jej jakości i wyrównanie szans edukacyjnych dzieci niepełnosprawnych na terenie Miasta Pszów, co przyczyniło się do lepszego rozwoju dzieci poprzez organizację dodatkowych zajęć i wsparcie specjalistyczne dla dzieci niepełnosprawnych, dostosowanie i wyposażenie w pomoce dydaktyczne pomieszczeń do prowadzenia zajęć oraz doskonalenie kompetencji zawodowych nauczycieli z zakresu pedagogiki specjalnej.
Grupą docelową były dzieci niepełnosprawne w wieku przedszkolnym i nauczyciele.
Projekt był realizowany w Przedszkolu nr 3 dla którego organem prowadzącym jest Miasto Pszów.
W ramach projektu:
- została rozszerzona oferta edukacyjna z zakresu dodatkowych zajęć specjalistycznych wyrównujących szanse edukacyjne dla dzieci niepełnosprawnych w formie zajęć logopedycznych, gimnastyki korekcyjnej, zajęć terapeutycznych: Terapia ręki oraz Terapia TUS oraz hipoterapii, w ramach których zostały zakupione pomoce dydaktyczne,
- została utworzona w Przedszkolu nr 3 Sala doświadczania świata wyposażona w sprzęt terapeutyczny i pomoce dydaktyczne do prowadzenia zajęć z dziećmi niepełnosprawnymi,
- został zakupiony Plac zabaw dostosowany do możliwości ruchowych oraz potrzeb dzieci niepełnosprawnych,
- zostało przeszkolonych 5 nauczycieli w ramach doskonalenia kompetencji z zakresu pedagogiki specjalnej niezbędnej do pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w szczególności z dziećmi niepełnosprawnymi.
Okres realizacji projektu: od 1 października 2020 r. do 31 grudnia 2021 r.
Aktualności