O marce i strategii biznesowej rozmawiali w Pszowie członkowie zespołu ds. zagospodarowania terenów pokopalnianych. Miasto zakończyło pierwszy cykl rozmów nakreślających charakter tworzącego się miejsca.
Przez trzy dni kilkunastoosobowa grupa spotykała się w Urzędzie Miasta by wspólnie analizować możliwości biznesowe obiektów pozostałych po kopalni Anna. Na dzień dzisiejszy 2,5-hektarowy obszar zabudowany jest m.in. zabytkowymi budynkami, których projektantem jest wybitny architekt niemieckiego modernizmu – Hans Poelzig.
Zobacz także: Industriada także w Pszowie
Na szczególne uznanie zasługuje budynek maszynowni szybu Chrobry I. Jest to obiekt z czerwonej cegły widoczny z wiaduktu na ul. ks. P. Skwary. Pochodzi on z początku ubiegłego wieku, a w jego wnętrzu nadal znajduje się maszyna wyciągowa. Budynek aktualnie jest własnością miasta Pszów. Będzie można zobaczyć jego wnętrze już 11 września. Wówczas w województwie śląskim zostanie zorganizowana Industriada, czyli Święto Szlaku Zabytków Techniki.
Obok maszynowni znajduje się jeszcze budynek nadszybia, magazyn i duży obszar zieleni. By całość była interesująca dla odwiedzających musi być spójna i zapewniać ciekawą rozrywkę. Podczas spotkań omawiano założenia marki, cele do jakich należy dążyć i narzędzia jakimi trzeba się posługiwać. Finalna diagnoza jest pierwszym krokiem do dalszych rozmów o aktywnościach jakie zostaną skonstruowane na terenie po dawnej kopalni Anna.
Zobacz także: Na nowo zdefiniują zabytkową kopalnię