Tylko jedna przychodnia w Pszowie podjęła się szczepienia pacjentów przeciwko COVID-19. Będzie to NZOZ Vitamed. Do Urzędu Miejskiego dotarła informacja, że NZOZ Na Lamżowcu zrezygnował z zamiaru szczepienia pacjentów.
Chociaż NZOZ Na Lamżowcu widnieje jeszcze w ministerialnym wykazie, to już wiadomo, że szczepienia nie będą się tam odbywały. Swą gotowość do udziału w akcji potwierdza natomiast NZOZ Vitamed. Dla pacjentów wyodrębniono gabinet i pomieszczenie, w którym będzie można odpocząć po szczepieniu. Taki piętnastominutowy relaks pod okiem lekarza i pielęgniarki będzie koniecznością dla każdego pacjenta.
Aktualnie trwają zapisy seniorów 70+. - Przygotowaliśmy cztery linie telefoniczne, które właściwie są cały czas zajęte. Seniorzy, zgodnie z wiekiem, mają ustalone terminy szczepień do marca, o których są informowani na bieżąco. Teraz czekamy tylko na szczepionki – mówi Jolanta Depta, kierowniczka przychodni.
Z ministerialnych zapowiedzi wynika, że do każdego punktu szczepień będzie dostarczanych 30 dawek szczepionki tygodniowo. Sukcesywnie, w miarę otrzymywania kolejnych partii szczepionek, będą wyznaczane terminy dla pacjentów.
Rejestracja i zagłoszenia na szczepienia
Na szczepienie można zarejestrować się trzema drogami:
- internetowo – przez e-rejestrację na portalu pacjent.gov.pl
- telefonicznie – całodobowa i bezpłatna infolinia funkcjonuje pod numerem 989
- w punkcie szczepień – NZOZ Vitamed pod numerem telefonu: 32 72 91 092, 32 72 91 315, 32 72 91 317, 32 72 91 992
Niezależnie od wieku można również zgłaszać chęć szczepienia. Wypełniając formularz możemy liczyć na przypomnienie kiedy rusza rejestracja dla naszej grupy wiekowej i zawodowej.
Miasto dowiezie na szczepienie
Osoby starsze i niepełnosprawne mogą ponadto liczyć na wsparcie miasta w organizacji transportu do punktu szczepień. Dzwoniąc pod nr telefonu: 32 716 08 01 można umówić się na przewóz w konkretnym dniu. Telefon funkcjonuje od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00.
Usługa dotyczy TYLKO osób starszych i niepełnosprawnych, które nie są w stanie zorganizować sobie samodzielnie transportu do przychodni. W dowożeniu pacjentów mają pomóc Ochotnicze Straże Pożarne z Pszowa i Krzyżkowic.